ریموو ابرو، فرآیندی است که برای پاک کردن رنگ تاتو ابرو به کار می‌رود. معمولا بسیاری از افراد به دلیل عدم تقارن ابروها، تغییر رنگ تاتو، تغییر سلیقه و… خواهان ریموو ابروهایشان می‌باشند. یکی از روش‌های طبیعی و بی‌ضرر جهت ریموو تاتو ابرو استفاده از مواد کالرفیت می‌باشد. از این رو ما در این مقاله به آموزش ریموو تاتو ابرو با کالرفیت و نکات لازم در مورد این روش می‌پردازیم.

 

آموزش قدم به قدم ریموو ابرو با کالرفیت

ریمو ابرو با مواد کالرفیت نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد، از این رو این کار باید توسط تاتوکاران باتجربه صورت گیرد. معمولا ریموو ابرو با مواد کالرفیت چندین جلسه به طول می‌انجامد که این جلسات به نوع تاتو، نوع پوست، رنگ تاتو و… وابسته است. می‌توان آموزش قدم به قدم ریموو ابرو با کالرفیت را به صورت زیر بیان کرد:

 • تست حساسیت: ۲۴ تا ۴۸ ساعت پیش از ریموو ابرو، باید به تست مواد کالرفیت پرداخت تا مطمئن گردید نسبت به این مواد واکنش آلرژیک وجود دارد یا نه‌.
 • ضدعفونی کردن: اکنون بهتر است دست‌ها و ناحیه ابروها را با محلول ضدعفونی‌کننده به خوبی تمیز کرد.
 • بی‌حسی: استفاده از پمادها و کرم‌های بی‌حسی موضعی تاثیر فراوانی در کاهش درد و ناراحتی دارند.
 • انتخاب سوزن: سوزن مناسب را براساس نوع پوست، نوع تاتو و… انتخاب نمود. آن را بر روی دستگاه وصل کرده و مقدار مناسبی کالرفیت را به ابروها اعمال نمود.
 • حرکات دستگاه: حرکت کوتاه و خطی دستگاه تا سوزن بر روی ابروها حرکت داده شود. سپس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر بود تا کالرفیت رنگ تاتو را جذب کند.
 • پاک کردن کالرفیت: استفاده از آب مقطر و پد استریل جهت تمیز کردن ابروها.
 • استفاده از پماد: استفاده کردن از پماد ضدالتهاب برای رفع التهاب و قرمزی ابروها.
 • خنک کردن: استفاده از کمپرس یخ نیز در کاهش تورم و التهاب ابروها موثر است.
 • ضدآفتاب: بعد از ریموو ابرو با مواد کالرفیت باید از کرم ضدآفتاب SPF30 به بالا استفاده کرد.
 • دستکاری نکردن: دستکاری نکردن زخم‌های ریموو ابرو، باید این زخم‌ها به طور طبیعی بهبود یابند.

 

حتما بخوانید: پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

 

ریممو ابرو با مواد کالرفیت

تجهیزات مورد نیاز جهت ریموو تاتو ابرو با کالرفیت

می‌توان گفت جهت انجام تاتو ابرو با مواد کالرفیت نیاز به تجهیزات مختلفی می‌باشد که عبارتند از:

 1. دستگاه ریموور تاتو همچون دستگاه‌ لیزری، پلاسمایی و…
 2. سوزن مناسب ریموو همانند سوزن‌های 3RL یا ۵RL
 3. مواد کالرفیت
 4. بی‌حسی موضعی
 5. پد استریل
 6. گاز استریل
 7. دستکش
 8. عینک محافظ

 

بیشتر بخوانید: هزینه ریموو ابرو با مواد در سالن ها چقدر است؟

 

تشخیص کالرفیت اصل از تقلبی

تشخیص کالرفیت اصل از تقلبی بسیار سخت است، چرا که در بازار نمونه‌های تقلبی کالرفیت زیاد است. می‌توان گفت با استفاده از روش‌های امکان تشخیص کالرفیت اصل از تقلبی وجود دارد که این روش‌ها به قرار زیر هستند:

 • شکل ظاهری: کالرفیت اصل یک بطری قهوه‌ای شفاف شیشه‌ای دارد که روی آن عبارت Calor lfit به وضوح چاپ شده است. همچنین تاریخ تولید، سریال و… آن بر روی برچسب تعبیه شده بر روی بطری وجود دارد.
 • بو: کالرفیت مایعی شفاف و بی‌رنگ است که بوی ملایمی دارد، اگر بوی تند و شیمیایی داشت، تقلبی می‌باشد.
 • قیمت: کالرفیت اصل قیمت بالایی دارد، اگر قیمت کالرفیت ارزان بود بی‌شک تقلبی است.
 • محل خرید: خرید کالرفیت از مکان‌های معتبر انجام شود.

عمق مناسب سوزن برای ریموو تاتو با مواد کالرفیت

عمق مناسب سوزن برای ریموو تاتو با مواد کالرفیت با توجه به عوامل مختلفی مشخص می‌گردد. مثلا نوع تاتو یکی از این عوامل می‌باشد، چرا که  تاتوهای خطی و هاشور نسبت به تاتوهای سایه‌دار نیاز به عمق کمتری دارند. علاوه بر این رنگ تاتو بر این عمق تاثیر دارد، مثلا تاتوهای رنگی نسبت به تاتوهای مشکی و قهوه‌ای عمق بیشتری نیاز دارند. همچنین عمق سوزن ریموو تاتو با مواد کالرفیت برای پوست‌های ضخیم نسبت به پوست‌های ظریف بیشتر است. تاتوهای که به تازگی زده شده‌اند به عمق کمتری نسبت به تاتوهای قدیمی نیاز دارند. به طور کلی می‌توان گفت بهترین عمق سوزن جهت ریموو تاتو با مواد کالرفیت بین ۰.۵ تا ۱.۷ میلی‌متر می‌باشد.

بیشتر بخوانید: محلول پاک کننده تاتو تروفید معجزه یا دروغ

مقدار موفقیت این روش؟

میزان موفقیت ریموو تاتو ابرو با مواد کالرفیت وابسته به عوامل گوناگونی همچون نوع تاتو، رنگ تاتو، جدید یا قدیمی بودن تاتو، عمق تاتو، تجربه تاتوکار، مراقبت‌های بعد از تاتو و… وابسته است. از آنجایی که مواد کالرفیت بر روی تاتوهای سیاه و قهوه‌ای اثر بیشتری می‌گذارند و تاتوهای سطحی و جدید را بهتر پاک می‌کنند. اما به طور کلی درصد موفقیت ریموو تاتو ابرو با کالرفیت بین ۷۰ تا ۹۰ درصد می‌باشد.

تعداد جلسات

تعداد جلسات ریموو تاتو ابرو با کالرفیت نیز وابسته به نوع رنگ تاتو، عمق تاتو، سن تاتو و… می‌باشد‌. اما معمولا اکثر جلسات ریموو تاتو ابرو ۲ تا ۴ جلسه به طول می‌انجامند، البته ممکن است برای ریموو تاتوهای رنگ روشن و بسیار عمیق تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد.

 

عوارض این روش

هر چند ریموو تاتو ابرو با کالرفیت مزیت‌های فراوانی به همراه دارد، اما عوارض خفیفی نیز برای مشتری ایجاد می‌کند که شامل موارد زیر هستند:

 • تورم
 • قرمزی
 • خارش
 • اسکار
 • پوسته پوسته شدن
 • کبودی
 • درد

بیشتر بخوانید: قوی‌ترین پاک‌کننده تاتو ابرو را بشناسید

درمان قرمزی پوست بعد از ریموو با کالرفیت

بعد از انجام ریموو ابرو با کالرفیت تا چند روز ممکن است پوست ابرو قرمز گردد. برخی از درمان‌های معمول قرمزی پوست بعد از ریموو با کالرفیت به شرح زیر هستند:

 1. تمیز نگه داشتن محل ریموو
 2. استفاده از کمپرس سرد
 3. بکارگیری پمادهای ترمیم‌کننده و ضدالتهاب
 4. عدم دستکاری ناحیه ریموو
 5. استفاده از ضد آفتاب
 6. عدم مصرف دخانیات

 

مقایسه مواد کالرفیت با دیگر مواد در ریموو تاتو مانند مواد گلوری و..

کالرفیت و دیگر مواد ریموو تاتو همچون مواد گلوری استفاده فراوانی دارند، اما هر کدام از این مواد دارای مزایا و معایب متنوع و ویژگی‌های خاص هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

خصوصیاتکالرفیتگلوری
ترکیبات سازندهساخته شده از مواد طبیعی همچون عصاره گیاهان و مواد معدنیساخته شده از مواد شیمیایی همانند اسید لاکتیک و اسید گلیکولیک
اثربخشیبکارگیری جهت ریموو ابرو و خط چشماستفاده جهت ریموو تاتوهای بدن
سرعت ریمووبسیار کند و نیاز به جلسات متعددخیلی سریع
قیمتقیمت بالاقیمت ارزان
دوره نقاهتدوره نقاهت کوتاهدوره نقاهت طولانی

 

بیشتر بخوانید: هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

چرا باید برای ریموو ابرو لیزر را انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد جهت ریموو ابرو خود از لیزر استفاده می‌کنند، چرا که بکارگیری لیزر جهت ریموو ابرو فواید زیادی دارد که برخی از این فواید را می‌توان این چنین بیان کرد:

 • داشتن دقت و ظرافت بالا جهت پاک کردن رنگ تاتو
 • پاک کردن سریع رنگ تاتو
 • ایمنی بالا
 • راحتی زیاد بدون کمترین درد و ناراحتی
 • کاهش احتمال بوجود آمدن اسکار

  tattoo removal service

  جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید یا شماره خود را ثبت کنید


   

  جمع بندی

  مواد کالرفیت از محبوب‌ترین موادی هستند که جهت ریموو تاتو ابرو و خط چشم به کار می‌روند. این مواد از عصاره گیاهان بدست می‌آیند و جهت رفع تاتوهای سطحی و کم عمق بسیار مناسب هستند. قیمت کالرفیت با خواص طبیعی‌اش اندکی گران است، اما ایمنی بالاتری نسبت به ریمووهای ابرو ساخته شده با مواد شیمیایی دارند.

  کلینیک ماه تهران

  کلینیک ماه تهران

   درباره کلینیک ماه تهران


   کلینیک زیبایی ماه تهران در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی و تناسب اندام افتخار دارد با بهره‌مندی از اساتید دانشگاهی، متخصصین بنام و کادری مجرب و مجهز به بروزترین دستگاه‌های تخصصی دنیا در فضایی بالغ بر 4۰۰ متر مربع و محیطی مدرن و آرامش بخش و پذیرایی ویژه، میزبان می‌همانان ارجمند خود می‌باشد.
   در صورت نیاز به مشاوره با شماره های ما تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.


   کلینیک ماه تهران

   خانه
   مشاوره واتساپ
   مشاوره تلفنی
   رزرو نوبت