با گذر زمان تمایل ما به جوان ماندن و داشتن پوست شاداب با وجود پیر شدن تدریجی پوست بیشتر و بیشتر می شود! همزمان با این میل درونی، روز به روز به تنوع روشهای درمانی جهت مقابله با تأثیرات پیری نیز اضافه می شود. جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات انجام شده، قسمت زیادی از درآمد افراد، خصوصاً در نسل جدید صرف خرید لوازم آرایش و بهداشتی و متدهای درمانی میشود که اثرات پیری را در ظاهرشان کاهش میدهد! اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به جوان ماندن و داشتن مو و پوستی سالم و شاداب هستید، در این مقاله با معرفی شیوه مزوتراپی همراه ما باشید.

مزوتراپی تاریخچه طولانی را دارد. اولین استفاده‌ها از مزو به قرن ۱۲ میلادی و کشور فرانسه باز می‌گردد. در آن سال‌ها آمبروز پاره پزشک فرانسویی با استفاده از سوزن، سوراخ‌هایی روی پوست ایجاد می‌کرد و داروهای گیاهی را روی سوراخ‌ها می‌ریخت تا بهتر جذب پوست شوند.

مزو

مزوتراپی پوست چیست؟

مزوتراپی تکنیکی غیر جراحی است که با تزریق ویتامین‏ ها، آنزیم‏ ها، هورمون‏ ها و عصاره گیاهی باعث جوان‏سازی و کلاژن‏ سازی پوست می ‏شود. این ترکیب تزریقی حاوی حدود ۵۰ ماده است تا به تغذیه، ترمیم و جوان سازی پوست افراد کمک کند. این محلول به کمک سوزن های خاص به پوست تزریق می شوند. علی رغم اسم ترسناک این سوزن ها گفته می شود که در حین پروسه تزریق هیچ دردی برای فرد به وجود نمی آورند. با این حال قبل از تزریق از یک کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود تا از هرگونه درد و ناراحتی جلوگیری کند.

 

مزوتراپی مو

مزوتراپی علاوه بر جوانسازی پوست در درمان ریزش مو نیز موثر می باشد. پزشکان برای فعال کردن هورمون فولیکول مو، عصاره گیاهان و ویتامین ها را به سر تزریق می کنند تا موهای سر پرپشت تر شود.

مزوتراپی مو 

نحوه انجام مزوتراپی

مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی یعنی بدون جراحی است که امکان رساندن مستقیم ترکیبات ویتامینی، پپتیدها، آمینواسیدها و سرم های مورد نیاز برای دوباره پر کردن، تغذیه و ارتقای تولید کلاژن و افزایش متابولیسم پوست را فراهم می‌نماید. این رویه درمانی شامل مجموعه‌ای از میکروتزریق‌های بسیار کوچک (توسط غلتک پوستی / سوزن‌های میکرو) یا بدون سوزن (با استفاده از فناوری مافوق صوت) که امکان رساندن مواد فعال به لایه پوستی را فراهم می‌نماید، می‌باشد.

این روش درمانی غیرتهاجمی را می‌توان به منظور توقف علائم پیری و جوانسازی بسیار موثر پوست استفاده نمود. بسته به نیازهای بیمار، ترکیبات مناسب انتخاب می‌شود. را فراهم می‌نماید، می‌باشد. مزوتراپی یک روش ایمن، ضد پیری، بسیار مؤثر در جوانسازی پوست و گزینه مناسبی در مقایسه با روش‌های تهاجمی زیبایی است. این روش درمانی غیرتهاجمی را می‌توان به منظور توقف علائم پیری و جوانسازی بسیار موثر پوست استفاده نمود. بسته به نیازهای بیمار، ترکیبات مناسب انتخاب می‌شود.

 

مراحل انجام مزوتراپی

 1. پوست با اسپری ضد عفونی کننده بدون الکل ضد عفونی ‌می‌شود.
 2. یک لایه ضخیم از ژل با استفاده از دستکش یا برس بر روی صورت، گردن زده می‌شود؛ که این ژل بسته به نوع پوست حداکثر 5 دقیقه روی پوست باقی ‌می‌ماند (2 تا 3 دقیقه برای افرادی با پوست حساس و 5 دقیقه برای افرادی با پوست چرب و متخلخل توصیه ‌می‌شود). این ژل بر روی پوست ماساژ داده نمی‌شود و با استفاده از پد اسفنجی آرایشی مرطوب از بین ‌می‌رود.
 3. کف خنثی کننده را به مدت 2 تا 3 دقیقه به آرامی مالیده و با حرکات دایره ای از پایین به بالای صورت روی پوست ماساژ ‌داده می‌شود. سپس مانند قبل صورت با استفاده از پد‌های اسفنجی آرایشی مرطوب تمیز شده و خشک ‌می‌شود.
 4. چند قطره از سرم (آمپول‌های تقویت کننده) بر روی هر قسمت از پوست صورت قرار ‌می‌گیرد. دست یا برس برای دستیابی به حداکثر سطح عقیم سازی مناسب نیست. از درماپن با سوزن‌های میکرون برای استفاده از سرم‌ها در عمق مناسب پوست استفاده ‌می‌شود. حرکات دایره‌ای به مدت 7 تا 10 دقیقه برای هر ناحیه صورت اجرا ‌خواهد شد. در پایان، صورت به آرامی ماساژ داده ‌می‌شود تا به جذب حداکثری سرم در پوست منجر گردد. سرم باقیمانده بالای پوست را ‌می‌توان با یک گاز استریل پاک کرد.
 5. همانند آمپول‌های تقویت کننده، سرم رنگدانه سفید با انجام ماساژ دایره‌ای نانو سوزن بر روی پوست قرار داده ‌می‌شود. این فرایند باید در حدود 10 تا 15 دقیقه طول بکشد. معمولاً در ناحیه‌ی زیر چشم و پلک‌ها در مقایسه با بقیه صورت از رنگ روشن‌تری استفاده ‌می‌شود.
 6. کرم ترمیم کننده بر روی صورت قرار ‌می‌گیرد.
 7. اطلاعات مراقبتی بعد از مزوتراپی در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، تا 48 ساعت بعد از انجام این فرایند باید از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی پوست و ایجاد تعریق اجتناب نمود. استفاده از لوازم آرایشی در 24 ساعت اولیه مجاز نیست. همچنین به مدت یک هفته نباید از صابون ها و لایه بردارهای قوی پوست استفاده کرد. استفاده از کرمهای ضد آفتاب با SPF بالا نیز توصیه ‌می‌شود.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی شامل چه داروهای است؟

داروهای که در محلول تزریقی مزو وجود دارد به شرح زیر است:

اتساع دهنده عروق

داروهایی مانند بوفالومدل که باعث افزایش خونرسانی به ناحیه‌ی تحت درمان می‌شوند. این مواد ایمن و بی‌خطر هستند.

 

بی‌حسی موضعی

داروهایی مانند لیدوکائین و پروکائین که علاوه بر بی‌حسی، اثرات ضد التهابی نیز دارند.

 

داروهای هورمونی

این موارد بیشتر در کوکتل‌های مزوتراپی مو استفاده می‌شوند. داروهایی مثل فیناستراید یا سیپروترون استات با مهار گیرنده‌های هورمونی، اثر هورمون‌های جنسی که باعث ریزش مو می‌شوند را مهار می‌کنند.

 

کلسی تونین

یکی از هورمون‌های طبیعی بدن که باعث بهبود خونرسانی، تغذیه فولیکولی و تغذیه پوستی می‌شود.

 

داروهای مغذی

موادی مانند سیلیکون که به طور طبیعی در پوست و موی ما وجود داشته و نقش ساختمانی مهمی دارند

 

ال‌-کارنیتین

ماده‌ی تجزیه‌کننده چربی‌ها که برای درمان سلولیت استفاده می‌شود.

 

ویتامین ب ۵

یکی از ویتامین‌های خانواده ب یا B که در تقسیم سلولی و بهبود بافت پوستی نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

بیوتین

اثری مشابه ویتامین ب ۵ دارد. کمبود بیوتین باعث پوسته پوسته شدن و ریزش مو می‌شود. این ویتامین در تنظیم ترشح غدد چربی پوستی نیز موثر است.

 

ویتامین ث

آنتی اکسیدان مفید و یکی از موادی که تولید کلاژن را تحریک می‌کند.

 

ویتامین آ

کلاژن سازی را تحریک کرده و دارو رسانی به پوست را بهبود می‌بخشد.

 

مواد معدنی

عناصری مانند مس، سلنیوم، فسفر، روی (زینک) بر سلامت و شادابی پوست و موی ما موثر هستند.

 

سدیم پیروات

برای بهبود حالت کدر و خسته‌ی پوست، تاثیرات ضد پیری و رفع لکه‌های پوست

 

گلیکولیک اسید

ماده‌ی سفید کننده برای بهبود اسکارها، لکه‌های تیره و ترک‌های پوستی.

 

کافئین

در محلول‌های لیپولیتیک استفاده شده و در درمان سلولیت و ریزش مو موثر است.

 

قبل و بعد مزوتراپی

مراقبت‏ های قبل از مزوتراپی پوست

 یک هفته قبل از مزو از مصرف آسپیرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی اجتناب کنید. این داروها ممکن است خونریزی و کبودی را در طول مزوتراپی پوست افزایش دهند.

 

مراقبت‏ های بعد از مزوتراپی پوست

 •  تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی استحمام و شستشوی ناحیه مورد نظر ممنوع است.
 •  تا 24 ساعت از کرم ‏های متفرقه ممنوع.
 •  از کرم ضدآفتاب استفاده شود و پوست در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد.
 •  ممکن است پس از تزریق، ناحیه مورد نظر قرمز و یا متورم شود. در صورت ایجاد تورم از کمپرس یخ استفاده شود.
 • از آنجایی که مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است بلافاصله پس از تزریق می ‏توانید به فعالیت روزانه خود بپردازید.

 

فواید مزوتراپی پوست

 •  درمان استریا
 •  کلاژن سازی و جوان‌سازی
 •  رفع تیرگی دور چشم
 • رفع سلولیت
 • درمان ریزش مو

 

ماندگاری مزوتراپی

ماندگاری مزوتراپی کوتاه است و معمولا تاثیر ایجاد شده بر روی پوست در حدود 4 ماه ادامه خواهد یافت. اثرات درمان بسته به شرایط پوست در هر فرد متفاوت از سایرین است. نتایج فوری ممکن است بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی مشاهده شود. معمولا تعداد 2 تا 5 جلسه ی درمانی در فواصل 10 تا 14 روزه، برای دستیابی به بهترین نتایج طولانی مدت ممکن توصیه ‌می‌شود.

 

کاربرد های مزوتراپی

 

 • از بین بردن چربی در نواحی مختلف نظیر شکم، ران، باسن، دور کمر، پا، دست ها و صورت
 • کاهش سلولیت
 • از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت
 • استحکام بخشیدن به پوست شل و افتاده
 • روشن کردن نواحی تغییر رنگ یافته پوست
 • درمان آلوپسی ( شرایطی که منجر به ریزش مو می شود )
 • بازگردانی پوست به حالت اولیه

 

هزینه مزوتراپی چقدر است؟

هزینه مزوتراپی بسته به علت دریافت درمان، محل تحت درمان و سرم استفاده شده متفاوت است. به طور متوسط هزینه هر جلسه مزوتراپی  بین 350 هزار تومان تا 750 هزار تومان است. در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه و استعلام دقیق قیمت و مشاوره با پزشکان کلینیک ماه تهران با ما تماس بگیرید.

کلینیک ماه تهران

کلینیک ماه تهران

  درباره کلینیک ماه تهران


  کلینیک زیبایی ماه تهران در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی و تناسب اندام افتخار دارد با بهره‌مندی از اساتید دانشگاهی، متخصصین بنام و کادری مجرب و مجهز به بروزترین دستگاه‌های تخصصی دنیا در فضایی بالغ بر 4۰۰ متر مربع و محیطی مدرن و آرامش بخش و پذیرایی ویژه، میزبان می‌همانان ارجمند خود می‌باشد.
  در صورت نیاز به مشاوره با شماره های ما تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.


  کلینیک ماه تهران

  خانه
  مشاوره واتساپ
  مشاوره تلفنی
  رزرو نوبت