رفع تیرگی زیر چشم

مزوتراپی روشی برای تزریق کوکتل هایی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و سایر مواد فعال در لایه میانی پوست با سوزن های ظریف است. مزوتراپی برای از بین بردن هایپرپیگمانتاسیون و لکه های روی پوست از موادی استفاده میکند که فرایند این مشکلات را که منجر به انسداد شدید تر میشود کاهش میدهد. همچنین مزوتراپی با روش های طبیعی بازسازی، تشکیل کلاژن و عروق جدید در پوست آغاز می‌شود. رفع تیرگی زیر چشم

رفع لک های صورت با مزوتراپی


رفع لک های صورت با مزوتراپی

برخی کوکتل های مزوتراپی با ترکیباتی ساخته میشوند که با کنترل میزان تولید رنگدانه توسط ملانوسیت در پوست باعث کاهش رنگدانه های ناخواسته میشود. این روش میتواند یک درمان موثر برای انواع خاصی از لکه های خورشیدی و ملاسما باشد. مزوتراپی همچنین میتواند باعث محو کردن آثار آکنه و اسکارها شود. به خصوص اگر سطح پوست شما حفره داشته باشد مزوتراپی  مانند اسید هیالورونیک باعث ایجاد حجم در پوست میشود در حالی که آنتی اکسیدان ها و اسید های آمینه دارای اثر ضد التهابی هستند که باعث تقویت پوست میشود.

مزایای رفع لک های صورت با مزوتراپی


 اگر نمیخواهید تحت عمل جراحی قرار بگیرید و با استفاده از دارو های موثر گیاهی پوستی درخشان داشته باشید مزوتراپی یک انتخاب عالی است. برای تغذیه، التیام و تجدید پوست یک کوکتل مزوتراپی معمولی ممکن است شامل اجزای فعال متعددی باشد. این درمان دارای مزایای بی شماری است از این رو یکی از بهترین روش های زیبایی به شمار میرود.

ظاهر پوست بهبود میبخشد: مزوتراپی یک گزینه عالی برای کسانی است که میخواهند پوستی درخشنده تر به خصوص در ناحیه صورت و گردن داشته باشند. مزوتراپی بر اساس مواد تشکیل دهنده باعث بهبود لکه های پیری، تغییر رنگ و سایر لکه های پوستی میشود. این درمان رنگ پوست شما را روشن و صاف میکند و تولید الاستین و کلاژن را تحریک میکند تا لطافت را پوست شما بازگرداند. رفع تیرگی زیر چشم

ویتامین ها و سایر مواد مغذی را فراهم میکند: ویتامین ها، سرم ها و دیگر ترکیبات مغذی از مواد موثر به پوست شما تزریق میشوند و به پوست شما احساس تازگی و شادابی میدهند. اگر مزوتراپی توسط متخصص انجام شود شما میتوانید مطمئن باشید که مواد مغذی به اندازه کافی به پوست شما منتقل میشود.

برطرف کردن انواع نیازهای پوست: این روش مواد مغذی را به پوست شما منتقل میکند چه شما به نبال یک داروی ضد پیری باشید و چه بخواهید درخشش پوست صورت و گردن خود را افزایش دهید. مزوتراپی یک تقویت کننده انرژی به پوست شما میدهد و شما اثرات قابل توجه آن را پس از درمان مشاهده خواهید کرد. رفع تیرگی زیر چشم

پوست را آب رسانی میکند: مزوتراپی همچنین باعث افزایش رطوبت پوست میشود و پوست را پر، سفت و سالم میکند.

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای مزوتراپی لک صورت هستند؟


چه افرادی کاندید مناسبی برای مزوتراپی لک صورت هستند

افراد بالای 18 سال با توجه به ناحیه مورد نظر برای درمان و وضعیت سلامتیشان میتوانند مزوتراپی انجام دهند.

به طور کلی هیچ گونه منع مصرف جدی در رابطه با مزوتراپی صورت وجود ندارد. با این حال افرادی که دارو های ضد انعقاد مصرف میکنند باید از انجام مزوتراپی خودداری کنید چون ممکن است در طول درمان روی پوستشان کبودی ایجاد شود.

همچنین مزوتراپی صورت برای افرادی که عفونت های پوستی شدید، تبخال یا حساسیت دارند مناسب نیست. زنان باردار باید برای احتیاط تا پایان دوره بارداری از انجام مزوتراپی خودداری کنند.

اقدامات لازم قبل از مزوتراپی لک صورت


با توجه به وضعیت سلامتی کلی بیمار پزشکان معمولا توصیه های شخصی را در مورد نحوه آماده شدن برای جلسه مزوتراپی از قبل ارائه میدهند. در زیر لیستی از رایج ترین مواردی که ممکن است به شما در آماده شدن برای مزوتراپی کمک کند آورده شده است:

 • 24 ساعت قبل از عمل از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید
 • چند روز (حدود 3 تا 4) قبل از درمان در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید
 • در صورت امکان از مصرف دارو های کاهش درد خودداری کنید چون ممکن است در جلسه مزوتراپی باعث کبود یا خونریزی شوند.

مراحل درمان لک صورت با مزوتراپی


مراحل درمان لک صورت با مزوتراپی

اسکارهای آکنه زشت و ناخوشایند هستند اما درمان رفع اسکار با مزوتراپی ساده و بی خطر است. نواحی اسکار را میتوان با موادی مانند اسید هیالورونیک پر کرد و نتایج تنها پس از 3 تا4 جلسه قابل مشاهده است. درمان اسکار با مزوتراپی سریع و آسان انجام میشود. ابتدا باید پوست به خوبی تمیز شود سپس با توجه به حساسیت بیماران در برابر درد میتوان قبل از تزریق از کرم های بی حس کننده موضعی روی سطح پوست استفاده کرد. در صورتی که میخواهید کرم بی حس کننده استفاده کنید آن را 30 تا 40 دقیقه قبل از تزریق روی نایحه مورد نظر استعمال کنید. فقط پوست سالمی قابل درمان است که عفونت باکتریایی نداشته باشد. دارو در فواصل معین با میکروسوزن های مورد استفاده در مزوتراپی به پوست تزریق میشود. با توجه به نیاز پوست ممکن است تزریق در نواحی عمیق تر انجام شود. به منظور رسیدن به نتیجه مورد نظر میتوانید جلسات بیشتری را با فاصله یک هفته ای طبق نظر پزشک و متناسب با نیاز پوست انجام داد.

مراقبت بعد از مزوتراپی لک های صورت


. در طول تزریق ممکن است دچار یک احساس سوزش خفیف شوید اما این احساس در عرض 15 تا 20 دقیقه پس از تزریق از بین میرود. همچنین ممکن است تا 48 ساعت بعد کمی تورم و کبودی را تجربه کنید.

پس از مزوتراپی از آفتاب گرفتن، سولاریوم، تعریق زیاد، تحریک پوست و استفاده از اسپرین خودداری کنید. پوست ناحیه تحت درمان ممکن است تا چند ساعت پس تزریق قرمزی خفیفی داشته باشد.

ماندگاری مزوتراپی لک صورت 


ماندگاری مزوتراپی لک صورت

بیمارانی رژیم غذایی سبک و زندگی سالمی دارند نتایج ماندگارتری را تجربه میکنند. برخی از بیماران هر شش تا دوازده ماه یکبار نیاز به تجدید درمان دارند.

عوارض مزوتراپی و خطرات درمان لک های صورت با مزوتراپی


استفاده از مزوتراپی مانند هر درمانی دیگری عوارض جانبی دارد. عوارض جانبی که پس از مزوتراپی رخ میدهند معمولا طی زمان کوتاهی برطرف میشوند. بروز عوارض جانبی در بیماران مختلف یکسان نیست. برخی از بیماران هیچ گونه عوارض جانبی تجربه نمیکنند. برخی از داروهایی که در حین مزوتراپی استفاده میشوند میتوانند باعث ایجاد حساسیت شوند. برخی از عوارض جانبی رایج مزوتراپی عبارتند از:

 • ادم (تورم ناشی از جراحت یا التهاب)
 • اریتما (قرمزی پوست)
 • خارش
 • درد خفیف (در ناحیه تحت درمان)
 • افزایش حساسیت پوستی

هزینه مزوتراپی برای لک صورت


قیمت مزوتراپی لک صورت با عوامل بسیاری مانند کلینیک مورد نظر، پزشک، مواد مورد استفاده، نوع درمان، ناحیه درمان، جلسه درمان و مدت زمان درمان متفاوت است. قیمت مزوتراپی لک صورت به منظور زیبایی همیشه بیشتر از اهداف درمانی است. اگر مزوتراپی در یک بیماستان خصوصی یا کلینیک خصوصی به منظور زیبایی انجام شود شرکت بیمه هزینه های آن را پوشش نمیدهد چون هیچ تعهدی برای انجام این کار ندارد.

سوالات پرتکرار


آیا مزوتراپی لک صورت دائمی است؟ 

اگر بیماران به توصیه های پزشک عمل کنند تاثیر از بین بردن لک ها دائمی است.

برای درمان لک صورت چند جلسه مزوتراپی لازم است؟  

بسته به شدت مشکل و نوع پوست شما پزشک متخصص تعداد جلساتی را پیشنهاد میکند که بهترین تاثیر را داشته باشد.

آیا مزوتراپی لک صورت دردناک است؟  

قبل از تزریق از یک کرم بی حس کننده استفاده میشود و شما تنها خراش تزریق کوچکی را روی پوست خود احساس خواهید کرد. درمان حدود 20 دقیقه طول میکشد.

آیا میتوانم بعد از مزوتراپی لک صورت آرایش کنم؟  

توصیه میکنیم بعد از مزوتراپی به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.

موادی که برای مزوتراپی لک صورت تزریق میشوند چه ترکیباتی دارند؟  

محلول مزوتراپی حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها، عصاره گیاهی، دارو های بی حس کننده، دارو ها و اسید های آمینه است. مواد تشکیل دهنده بسته به نیاز بیمار و نتیجه مورد نظر متفاوت است.

ایا مزوتراپی لک صورت باعث خونریزی در محل های تزریق می‌شود؟  

با وجود اینکه چندین بار سوزن به پسوت تزریق میشود اما سوزن های بسیار ظریف و تکنیک های مزوتراپی ما طوری است که خونریزی بسیار کمی خواهید داشت و در برخی موارد اصلا دچار خونریزی نمیشوید.

نتیجه مزوتراپی لک صورت بعد از چند جلسه قابل مشاهده است؟  

معمولا بیماران بعد از اولین جلسه درمان متوجه میشوند که پوستشان درخشندگی بیشتری دارد.

 

کلینیک ماه تهران

کلینیک ماه تهران

  درباره کلینیک ماه تهران


  کلینیک زیبایی ماه تهران در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی و تناسب اندام افتخار دارد با بهره‌مندی از اساتید دانشگاهی، متخصصین بنام و کادری مجرب و مجهز به بروزترین دستگاه‌های تخصصی دنیا در فضایی بالغ بر 4۰۰ متر مربع و محیطی مدرن و آرامش بخش و پذیرایی ویژه، میزبان می‌همانان ارجمند خود می‌باشد.
  در صورت نیاز به مشاوره با شماره های ما تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.


  کلینیک ماه تهران

  خانه
  مشاوره واتساپ
  مشاوره تلفنی
  رزرو نوبت