تزریق ژل چانه و گونه

 

ژل چانه چیست؟


ژل های چانه ژل های تزریقی هستند که برای فرم دهی و زاویه دار کردن ناحیه چانه و خط فک استفاده می شوند. ژل های تزریقی هم از مواد طبیعی و هم از مواد مصنوعی ساخته می شوند و به‌منظور پر کردن خطوط و صاف کردن چین و چروک ها به نواحی مختلف صورت تزریق می شوند.

فیلرها (مواد پرکننده) می توانند خط فک پایینی را زاویه دار کرده، نیمرخ را بالانس و فرم چانه را زیباتر کنند. برخی از فیلرها (پرکننده ها) دوام بیشتری از بقیه دارند. به عنوان مثال، این یک امر ثابت شده است که درمان از طریق فیلرهای مصنوعی دوام طولانی مدتی دارد. سایر فیلرها مانند ژلهای هیالورونیک اسید (HA) به مرور زمان جذب بدن می شوند و باید هر چند وقت یکبار تزریق آنها تکرار شود.تزریق ژل چانه و گونه

تزریق ژل چانه و گونه

تزریق ژل چانه و گونه در تهران

کلینیک زیبایی ماه تهران با تاییده از وزارت بهداشت یکی از بهترین کلینیک های تزریق ژل چانه و گونه در تهران است چرا که در این کلینیک از مجرب ترین پزشکان و بهترین مارک های ژل مانند بلترو، رستیلن، ژوویدرم، استایلج و… استفاده می شود. و همچنین از لحاظ قیمت تزریق ژل چانه و گونه هم قیمت مناسب تری را نسبت به همکاران ارائه می دهد. جهت مشاوره بیشتر در این زمینه و دریافت 50% تخفیف ویژه تزریق ژل چانه و گونه با شماره های ما تماس بگیرید.تزریق ژل چانه و گونه

مزایای تزریق ژل چانه


مزایای تزریق این نوع ژل ها چیست؟ و چرا باید تزریق ژل را برای فرم دهی چانه انتخاب کنید و نه روش دیگری؟ خب، دلایل زیادی برای انتخاب فیلرهای فرم دهنده چانه وجود دارد، از جمله:

 

تزریق ژل چانه

 

درمان بدون جراحی 

تزریق ژل بدون دخالت جراحی انجام میشود. و این بدان معناست که تزریق ژل حداقل خطر را به همراه دارد و به دوره نقاهت بسیار کمی نیاز دارد. در نتیجه، مجبور نخواهید بود که ازمحل کار خود مرخصی بگیرید یا از فعالیت های روزانه خود عقب بیفتید. دقیقاً برعکس، شما می توانید به روال عادی به فعالیت خود ادامه دهید.

نتایج سریع

تزریق ژل نتیجه فوری دارد، بنابراین می توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و ظاهر جدید خود را بلافاصله پس از درمان مشاهده کنید. همچنین ژل حدود ۱۲ ماه دوام دارد، بنابراین اگرچه این درمان دائمی نیست اما رویه ی آن نیز مکرر نخواهد بود. تزریق ژل چانه و گونه

فرم دهی و زیباسازی چانه 

اگر شکل چانه شما مشکل دارد، ژل تنها روش غیرجراحی جهت فرم دهی چانه است. فرم دهی با تزریق قند طبیعی و کلاژن و الاستین، درست در زیر پوست چانه انجام میشود. و این بدان معنی است که چانه شما می تواند فرم جدیدی بگیرد. شکل چانه شما به گونه ای طراحی می شود که متناسب با فرم صورت شما و دلخواه شما باشد.

با تزریق ژل میتوانید از بروز علائم پیری جلوگیری کنید

با افزودن حجم و فرم دهی به چانه، می توانید از تعدادی از علائم پیری زودرس جلوگیری کنید. با افزایش سن حجم صورت ما کاهش می یابد و این منجر به افتادگی پوست می شود. چانه برجسته تر می تواند از این افتادگی جلوگیری کند. در عین حال، خطوط ماریونت یا همان خط بغض اغلب در اطراف دهان ایجاد می شوند و این به دلیل از دست دادن ساختار و حجم چانه به عنوان بخشی از روند پیری است؛ اما، با افزودن حجم و برجسته کردن چانه، می توانید از بروز این خطوط جلوگیری کنید.

تقارن صورت

تزریق ژل چانه می تواند به بالانس شدن و تقارن صورت کمک کند. این مسئله می تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد و باعث شود از ظاهر خود رضایت بیشتری داشته باشید.

بهترین ژل ها برای ناحیه چانه 

برخی از رایج ترین ژل های مورد استفاده در ناحیه چانه، ژل های حاوی هیالورونیک اسید (HA) هستند مانند ژل Juvederm Voluma (یوودرم ولیوما) و Restylane Defyne (رستیلن دفاین). از آنجا که هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن تولید می شود، تزریق این ماده عوارض جانبی کمی دارد.

نتایج استفاده از Juvederm بلافاصله قابل مشاهده است. با Restylane، ممکن است چند روز طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید. درمان با ژل Restylane تا ۱۲ ماه دوام دارد، در حالی که Juvederm تا دو سال دوام دارد.

ژلهای مصنوعی مانند Radiesse، ساخته شده از کلسیم هیدروکسی لپاتیت (CaHA) و Sculptra، ساخته شده با پلی- ال- لاکتیک اسید (PLLA)، همچنین در رفع خط چانه و زاویه دهی فک پایین مؤثر هستند. این مواد بیشتر از فیلرهای بر پایه ی هیالورونیک اسید دوام می آورند. مدت زمان دوام آنها ۹ تا ۱۵ ماه برای Radiesse و حداکثر دو سال برای Sculptra میباشد.

هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی لپاتیت هر دو برای فرم دهی و برجسته کردن چانه و خط فک پایین بی خطر و مؤثر هستند.

تزریق فیلر چانه برای چه کسانی مناسب است؟


این تزریق برای افراد بالای ۲۱ سال که مایلند خط فک خود را برجسته تر کنند، چانه خود را فرم دهند یا چین و چروک یا خطوط اطراف چانه را محو کنند، مناسب است. افرادی که برای تزریق ژل مراجعه میکنند باید از سلامت کلی برخوردار باشند، هیچ گونه حساسیت یا بیماری نداشته باشند، نباید سیگار بکشند و باید پس از درمان از پوست خود به خوبی مراقبت کنند. جهت مشاوره میتوانید با مطب دکتر الناز احمدی واقع در زعفرانیه- مقدس اردبیلی تماس بگیرید.

تزریق ژل چانه برای مردان


خط فک برجسته می تواند مرد را جذاب تر کند. جذابیت ظاهری با ترشح تستوسترون بالاتر و داشتن سیستم ایمنی قوی تری ارتباط مؤثر دارد و به طور طبیعی جنس مخالف را جذب مرد می کند. تمامی این ویژگی ها همراه با چانه ای خوش فرم و زاویه دار، جذابیت مرد را دو چندان میکند.

 

ژل چانه برای مردان

 

تزریق ژل چانه می تواند به هر مردی در رسیدن به فرم ایده آل خط فک کمک کند تا جذابیت ظاهری او را بیشتر کند. در حالی که بسیاری از بیماران زن میخواهند چانه ای با انحنای نرم تر داشته باشند، بیماران مرد دوست دارند چانه ای با تراش و برجستگی بیشتری داشته باشند.

بهترین ژل چانه برای مردان 

بهترین فیلر ها برای خط فک مردان ژل هایی با فرمول های قویتر هستند که خط فک را به طور کامل بالا کشیده و برجسته میکنند. ژل های تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا از مارک های مشهور مانند ژل Juvéderm برای تزریق به چانه مردان بهترین است. این فیلرها دارای فرمولاسیون سازگار با بافت های بدن هستند که نتایج تزریق آنها بسیار ایمن، مؤثر و فوق العاده طولانی مدت است. فیلر های غلیظ تر مانند Juvéderm Volux (یوودرم والکس) برای فیلر درمانی چانه مردان ایده آل است چرا که فرم خود را حفظ کرده و نتایج مثبت تزریق آن تا ۲ سال پس از درمان دوام دارند.

تکنیک تزریق ژل چانه


برای تزریق ژل به ناحیه چانه، از کانولا یا سوزن استفاده می شود. مزیت استفاده از کانولا در چانه کاهش خطر سوراخ شدن رگ خونی و ایجاد کبودی یا عوارض شدیدتر مانند تزریق داخل عروقی فیلر است.

از آنجا که چانه یک منطقه فیبری و عضلانی است، سوزن بخاطر نوک تیز بودنش به راحتی از آن منطقه عبور می کند. بدلیل اینکه کانولا نوک گرد وصافی دارد، عبور از بافت چانه برایش دشوار است. در بسیاری از موارد، از ترکیب سوزن و کانولا برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده می شود. کانولا بیشتر برای تزریق به کناره های چانه یا شیار های چانه مناسب است. سوزن ها بیشتر برای تزریق به مرکز چانه مناسب هستند.

 

تزریق ژل چگونه باعث فرم دهی و زیباسازی چانه و فک می شود؟


با تزریق ژل به چانه باعث میشود که شما جوانتر به نظر برسید و احساس زیبایی کنید. در طول روند پیری، جمجمه می چرخد ​​و چانه به عقب کشیده میشود (حالت تو رفتگی پیدا میکند). این حرکت جمجمه منجر به انحلال استخوان و بافت نرم چانه می شود که منجر به افتادگی قسمت تحتانی صورت می شود.

چهره ها نیز پیر می شوند زیرا تولید کلاژن، مولکول ها و الاستین پوست متوقف میشود. این امر منجر به ضعف ماهیچه هایی می شود که صورت شما را به سمت بالا می کشند و در نتیجه ماهیچه هایی که صورت شما را به سمت پایین می کشند، تقویت می شوند.

ژل ها می توانند جایگزین این حمایت ساختاری شده و خطوط چانه شما را تغییر دهند. با استفاده از ژل، می توانیم چانه شما را برجسته تر نشان دهیم یا زاویه آن را افزایش دهیم.

زیبایی با تزریق ژل چانه


در حالت ایده آل، پل بینی شما باید با نوک چانه شما هم راستا باشد. اگر نیمرخ شما به این شکل نباشد، تقویت کننده چربی و ژل ها می توانند چانه شما را برجسته تر نشان دهند تا با این طرح مطابقت داشته باشد.

ما همچنین در تزریق ژل به منظور زیبا سازی، تناسب انحنای چانه با خط فک را در نظر می گیریم. از آنجا که چانه شما جلوترین قسمت فک است، انحنای آن باید به خوبی با خط فک هماهنگ شود. افزایش سن می تواند منجر به تجمع چربی در امتداد خط فک شود. این امر اغلب می تواند باعث “قطع ارتباط” بین چانه و خط فک شده و باعث ایجاد غبغب شود.

برای صاف کردن خط فک و یکی کردن آن با انحنای چانه، می توان از فیلر های پوستی استفاده کرد-که فرورفتگی بین چانه و فک را پر کند. با پر کردن این ناحیه با تزریقات زیر جلدی، انحنای چانه شما با خط فک یکی می شود و غبغب از بین میرود.

تزریق ژل به چانه چه مشکلاتی را نمیتواند اصلاح کند؟


ژل های چانه نمی توانند افتادگی شدید پوست یا چین و چروک های عمیق را اصلاح کنند. در عوض، فیلر ها برای اصلاح موارد خفیف تا متوسط ​​بهترین هستند. اگر می خواهید اصلاحات چشمگیر یا دائمی تری انجام دهید، ایمپلنت چانه بهترین گزینه شما خواهد بود.

در طول درمان چه تجربه ای خواهید داشت


تزریق فیلر چانه مشابه سایر روشهای تزریق ژل است. این تزریق توسط پزشک شما بطور سرپایی انجام می شود و نیازی به دوره نقاهت نیست.

ابتدا پزشک پوست محل تزریق را ضدعفونی می کند. پزشک یا از بی حسی موضعی مانند لیدوکائین استفاده می کند و یا قبل از شروع درمان، داروی بی حسی تزریق می کنند. در برخی موارد، لیدوکائین قبلاً در سرنگ با فیلر پوستی مخلوط شده است.

شما میتوانید بنشینید تا پزشک فیلر را تزریق کند و شما باید در جای خود ثابت و بی حرکت باشید. در طول عمل، چندین تزریق به چانه و فک شما انجام خواهد شد. پس از آن، ممکن است پزشک از شما بخواهد برای ویزیت و پیگیری و تزریق های مجدد تا رسیدن به نتایج دلخواه دوباره مراجعه کنید.

درمان تزریق فیلر چانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.

آیا تزریق فیلر چانه دردناک است؟ 

تزریق ژل به چانه دردناک است، اما پزشک برای به حداقل رساندن این درد اقداماتی انجام می دهد. تزریق شما با حداقل فشار و درد همراه خواهد بود.

بسیاری از ژل های تزریقی در حال حاضر با لیدوکائین مخلوط شده اند که این امر باعث راحتی بیشتر درمان می شود. اگر لیدوکائین در مواد تزریقی وجود نداشته باشد، پزشک از قبل بی حسی موضعی را در ناحیه مورد نظر اعمال می کند.

احتمالاً تا چند روز بعد نیز محل تزریق درد کند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه


پس از درمان، حتماً از نور مستقیم خورشید، ورزش شدید و فعالیت بدنی سنگین به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت اجتناب کنید. به محل تزریق دست نزنید و پوست خود را تمیز نگه دارید. شما می توانید درد را با کمپرس یخ یا قرص تایلانول تسکین دهید.

نتایج تزریق ژل چانه


اکثراً نتایج تزریق ژل چانه بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است، به جز تزریق ژل Restylane، که مشاهده نتایج آن چند روز طول می کشد.

 

نتایج ژل چانه

 

نتایج تزریق ژل چانه دائمی نیست اما برخی فرمولاسیون ها تا ۲ سال دوام دارند. اگر از نتایج خود ناراضی هستید، فیلرهای مبتنی بر هیالورونیک اسید به راحتی قابل برگشت است. برای معکوس شدن یا برگشت پذیری سایر مواد تزریقی چانه ممکن است نیاز به جراحی باشد.

 

عوارض جانبی تزریق ژل چانه


فیلرهای پوستی به طور کلی برای استفاده ایمن و بی خطر در نظر گرفته می شوند، و نسبتاً عوارض جانبی بسیار کمی دارند. عوارض جانبی، در صورت بروز، معمولاً خفیف هستند و تنها چند روز پس از درمان باقی می مانند.

خونریزی، کبودی و تورم 

کبودی جزئی، تورم، خونریزی و قرمزی پس از تزریق طبیعی است. در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون یا اختلال خونریزی، این عوارض جانبی، بیشتر رخ میدهند.

عوارض جانبی نادر تزریق ژل های چانه 

برخی از افراد عوارض جانبی نادری را تجربه می کنند. این عوارض شامل نکات زیر هستند:

 • حساسیت به مواد بعد از عمل (گاهی اوقات تا مدتها پس از اتمام درمان هنوز وجود دارد).
 • عفونت، که رعایت بهداشت پوست میتواند از آن جلوگیری کند.
 • واکنش های آلرژیک به لیدوکائین یا فیلر های پوستی؛ آزمایش آلرژی قبل از درمان می تواند به شما در جلوگیری از این امر کمک کند.
 • آسیب عصبی در اثر قرار دادن نادرست سوزن، که ممکن است باعث بی حسی یا درد شود.
 • آسیب به پوست در نتیجه ضعف مهارت پزشک؛ قرار دادن نادرست فیلرها می تواند باعث مرگ بافت (نکروز) و سایر آسیب های پوستی شود.
 • برآمدگی ها، توده ها یا مناطق نامتقارن (در نتیجه ضعف مهارت پزشک)

اگر نتیجه بدی از تزریق ژل چانه گرفتید

ممکن است با نتایج منفی مانند چانه ی بیش از حد پر شده با مواد یا غیر طبیعی جلوه کردن شکل چانه مواجه شوید. انتخاب یک پزشک ماهر و دارای مجوز هیئت مدیره با تجربه زیاد در زمینه تزریق فیلر چانه، شانس شما را برای دستیابی به نتیجه رضایت بخش بالا میبرد.

اگر از نتایج راضی نیستید فیلر های مبتنی بر هیالورونیک اسید برگشت پذیر هستند و در عین حال این نوع فیلرها نتایج ثابت تری نسبت به فیلر های مصنوعی ارائه می دهند. فیلر های مصنوعی اکثراً از محل تزریق اصلی حرکت کرده و برجستگی ها، توده ها یا مناطق ناهموار را ایجاد می کنند. برگشت پذیری هرگونه فیلری به غیر از هیالورونیک اسید نیز دشوارتر است – و انجام این کار ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

روش های جایگزین


اگر تزریق فیلر یا پرکننده چانه برای شما مناسب نیست، روشهای جایگزینی وجود دارد که می تواند به شما در دستیابی به نتایج مورد نظر کمک کند.

جراحی ایمپلنت (کاشت) چانه 

جراحی کاشت چانه یک راه حل دائمی برای مشکلات مربوط به چانه مانند چانه فرو رفته یا گودی عمیق است. با این حال، این روش تهاجمی تر و گرانتر از تزریق فیلر چانه است، هزینه این جراحی بسیار گران است و اگر از نتایج خود ناراضی باشید، ایمپلنت چانه برداشته می شود، اما برای انجام این کار به جراحی دوم نیاز دارید که باعث اضافه تر شدن هزینه های شما میشود.

جراحی لیفت صورت یا کشیدن پوست

جراحی های لیفت صورت می تواند به درمان غبغب شدید کمک کند و نسبت به بسیاری از روش های دیگر ماندگارتر است؛ اما مانند جراحی کاشت چانه، تمامی این جراحی ها گران هستند و خطر بروز عوارض جانبی در این جراحی ها بالاست.

روش های سفت کردن پوست ممکن است برای افرادی که به دنبال کاهش چین و چروک ها یا سایر علائم پیری خفیف تا متوسط ​​در چانه یا اطراف چانه و خط فک پایین هستند، ایده آل باشد.

سؤالات متداول


تزریق ژل چانه چقدر طول می کشد تا جا بیفتد؟

با تزریق ژل چانه، شما حداکثر ۱۴ روز منتظر می مانید تا فیلر جا بیفتد.

چند تزریق برای فیلر چانه نیاز داریم؟ 

این فرایند معمولاً به ۲ تا ۴ مرحله تزریق ژل نیاز دارد و از آنجا که چانه یک برجستگی استخوانی است، ما تمایل داریم از ژل های غلیظ تری استفاده کنیم که از استحکام استخوان تقلید می کنند.

آیا بعد از تزریق فیلر چانه می توانم غذا بخورم؟

قبل از جلسه درمان، یک وعده غذایی کوچک یا میان وعده بخورید. کبودی و تورم در ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول پس از تزریق فیلر پوستی بدتر می شود.

آیا می توانم بعد از تزریق فیلر چانه به پهلو بخوابم؟

تورم خفیف پیش بینی می شود و طبیعی است. لطفاً جواهرات سنگین از گوش خود آویزان نکنید. تا حد امکان لطفاً به پهلو نخوابید و سعی کنید صاف و به پشت بخوابید.

آیا ۱ میلی لیتر برای تزریق ژل چانه کافی است؟ 

در موارد خاص ۱ میلی لیتر کافی است. مقدار متوسط ​​۲ تا ۳ میلی لیتر است، در حالی که برخی افراد در یک یا چند جلسه به ۴ تا ۶ میلی لیتر نیاز دارند.

آیا نوشیدن آب به عملکرد فیلر ها کمک می کند؟

حفظ سلامت و مرطوب بودن پوست می تواند به دوام نتایج درمانی شما نیز کمک کند. نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند پوست شما را هیدراته نگه دارد و تأثیرگذاری فیلر های هیالورونیک اسید را افزایش دهد.

ماندگارترین فیلرها کدامند؟ 

سه پرکننده ای (فیلر) که بیشترین دوام یا ماندگاری را دارند:

Restylane Lyft رستیلن لیفت- Restylane Defyne رستیلن دیفاین – Juvederm ژووی درم – Voluma والیوما- Radiesse ری‌دیئس – Sculptra اسکالپترا.

تزریق باید هرچندوقت یکبار انجام شود؟

برای اطمینان از بهترین نتایج، هر ۳ الی ۶ ماه یکبار.

تماس با ما

شماره تماس

02191030725 تلفن گویا

02126422531

09191030580

کلینیک ماه تهران

کلینیک ماه تهران

  درباره کلینیک ماه تهران


  کلینیک زیبایی ماه تهران در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی و تناسب اندام افتخار دارد با بهره‌مندی از اساتید دانشگاهی، متخصصین بنام و کادری مجرب و مجهز به بروزترین دستگاه‌های تخصصی دنیا در فضایی بالغ بر 4۰۰ متر مربع و محیطی مدرن و آرامش بخش و پذیرایی ویژه، میزبان می‌همانان ارجمند خود می‌باشد.
  در صورت نیاز به مشاوره با شماره های ما تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.


  کلینیک ماه تهران

  خانه
  مشاوره واتساپ
  مشاوره تلفنی
  رزرو نوبت