تزریق بوتاکس

میدانستید مواقع لبخند،اخم، فکر، خواب و… ماهیچه های صورت شما در حال انقباض و حرکت است؟ از زمان بدو تولد، اعصاب صورت باعث حرکت این عضلات در نواحی مانند پیشانی، اطراف چشم، لب و گوشه های دهان می باشند. با گذشت زمان، و تکرار این حرکات روی صورت باعث به جا ماندن خطوط ریز همان چین و چروک روی صورت می شود. و این خطوط ریز به مرور زمان با تداوم حرکات عضلات صورت عمیقتر و نمایان تر می شود. حال تزریق بوتاکس به این عضلات خاص باعث فلج شدن عضلات مورد نظر شده و از بروز چنین و چروک در صورت جلوگیری می کند.

 

تزریق بوتاکس
کلینیک زیبایی ماه تهران با تاییده از وزارت بهداشت یکی از بهترین کلینیک های تزریق بوتاکس در تهران است چرا که در این کلینیک از مجرب ترین پزشکان و بهترین مارک های بوتاکس مانند دیسپورت مصپورت، نورونوکس، زئومین و… استفاده می شود. و همچنین از لحاظ قیمت تزریق بوتاکس هم قیمت مناسب تری را نسبت به همکاران ارائه می دهد.
در کلینیک زیبایی ماه تهران بوتاکس به تمامی نقاط صورت مانند: بوتاکس پیشانی، بوتاکس چشم گربه ای، بوتاکس زیر بغل، بوتاکس خط لبخند و اخم با توجه به نیاز شما انجام می شود جهت مشاوره بیشتر در این زمینه و دریافت 50% تخفیف ویژه تزریق بوتاکس صورت با شماره های ماه تهران تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس چیست؟

سم بوتولینوم ( Botulinum toxin ) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سّم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می شود. تزریق بوتاکس پر طرفدارترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می شود. خاصیت بوتاکس این است که عضلات را فلج می کند و یا از حرکت آنها می کاهد. از این خاصیت می توان در پزشکی و برای جوانسازی استفاده کرد. به این صورت که پس از تزریق بوتاکس، از حرکت عضلات و ماهیچه ها کاسته می شود، بنابراین دیگر حرکت نمی کنند و چین و چروکی به وجود نخواهد آمد.

از سال 2010 به بعد، بوتاکس را به عنوان یک راه بسیار موثر در درمان سردردهای میگرنی به جهان معرفی نمودند. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس صورت به دلیل حساسیت بالای کار حتما باید در کلینیک‌های زیبایی معتبر و تایید شده همچنین توسط پزشک متخصص در همین حوزه انجام گیرد. چرا که کوچکترین بی‌احتیاطی از جمله عدم تخصص پزشک و یا استفاده از مواد غیر معتبر بوتاکس می‌توانند سبب بروز عوارض جانبی خطرناک و ناخوش‌آیندی گردند. که در ادامه عوارض ناشی را توضیح خواهیم داد.

بوتاکس چشم گربه ای
بوتاکس چشم گربه ای

در بوتاکس چشم گربه ای مایع بوتاکس به عضلاتی که ناحیه ابرو را به سمت پایین می‌کشند که به آن عضلات پایین برنده گفته می شود، تزریق می‌شود، که پس از تزریق عملکرد این عضلات مختل شده و این امر به عضلاتی که ناحیه ابرو را به سمت بالا می‌کشند امکان می‌دهد تا عملکرد موثرتری داشته باشند. در نتیجه،‌ ابروها لیفت شده، پوست صاف می‌شود و ظاهر خسته و افتاده‌ چهره فرد نیز برطرف می‌شود. طی این پروسه چشم ها شکل چشم گربه و بادامی شکل به خود می گیرد. ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای چیزی در حدود 3 الی 6 ماه است.

 

آیا تزریق بوتاکس ایمن است ؟

شاید در اخبار فیلم های از عوترض ترسناک بوتاکس دیده باشید اما نترسید! بوتولونیوم استفاده شده در بوتاکس، خطرات سم اصلی که توسط باکتری تولید می‌شود را ندارد. به علاوه زمانی این سم کشنده است که وارد گردش خون ما شود. در استفاده‌های درمانی بوتاکس، تنها به صورت موضعی از این سم استفاده می‌شود.از نظر سازمان FDA، وزارت بهداشت ایران و تقریباً تمامی سازمان‌های نظارتی درمان و سلامت، تزریق بوتاکس برای استفاده‌های درمانی یا جوانسازی پوست، ایمن و بی‌خطر شناخته می‌شود.

 

نواحی مناسب تزریق بوتاکس

 • خطوط اخم بین دو ابرو
 • خطوط افقی پیشانی
 • چین و چروک های کنار چشم ( پنجه کلاغی)
 • چین و چروک های گردن
 • خط لبخند

 

نحوه تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می کشد و در بیشتر مواقع نیازی به بی حسی نمی باشد اما بهتر است که قبل از تزریق بوتاکس بی حسی انجام شود تا از بروز درد و ناراحتی برای فرد جلوگیری شود. بوتاکس با یک سوزن ریز به عضلات خاص و در نواحی تعریف شده در صورت، توسط پزشک متخصص تزریق می شود. قبل از تزرق این نواحی باید کاملا از مواد آرایشی تمیز شده و سپس با پد الکلی استریل شوند. پزشک متخصص پوست نواحی مناسب برای تزریق را مشخص می نماید و سپس به دقت اقدام به جوانسازی صورت در همان نواحی می نماید.

قبل و بعد تزریق بوتاکس

نکته مهم در مورد تزریق بوتاکس

نکته مهم در مورد تزریق بوتاکس این است که باید در مراکز تخصصی تزریق شود چرا که اگر به عضلات اشتباهی تزریق شود و یا از برند های بوتاکس بی کیفیت استفاده شود باعث بروز عوارض وحشتناکی می شود. پس به یاد دالشته باشید در آرایشگاه ها و در مراکز غیر تخصصی و غیر پزشکی به هیج وجه بوتاکس نکنید.

 

باید و نباید بعد از تزریق بوتاکس

 1. شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق بوتاکس فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید.
 2. ورزش سبک را می‌توان پس از گذشت ۴ ساعت از تزریق از سر گرفت (پیاده‌روی، آهسته دویدن).
 3. بلافاصله پس از تزریق به مدت ۲۴ ساعت سر خود را بالا و مستقیم نگه دارید (دولا و خم نشوید).
 4. تزریق بوتاکس به صورت، گاهی ممکن است موجب ایجاد برجستگی‌های کوچکی در مناطق تزریق شود. در صورت مواجهه با این موارد می‌توانید روی این مناطق یخ بگذارید. به این ترتیب این برجستگی‌ها خود به خود و در عرض چند ساعت و با سرعت زیاد از بین ‌می‌روند.
 5. پس از گذشت ۲۴ ساعت به آرامی صورت خود را ورزش دهید.
 6. ریتم و شدت ضربان قلب خود را در محدوده طبیعی حفظ کنید تا شدت جریان خون بالا نرود. این اتفاق کبودی و التهاب پوست را تشدید خواهد کرد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود تا چند روز به سراغ فعالیت‌های سنگین نروید.
 7. بهتراست پس از تزریق، باقی روز را استراحت کنید.
 8. به مدت ۴ ساعت به حالت ‌ایستاده قرار بگیرید.
 9. توصیه می‌شود بعد از بوتاکس از داروها و مواد رقیق‌کننده خون مانند چای سبز، ویتامین E و امگا ۳ استفاده نکنید زیرا آن‌ها حاوی موادی هستند که باعث خونریزی و کبودی پوست می‌شوند.
 10. بهتر است تا یک یا دو روز از حمام ترکی، سونا، استخر و دوش دوری کنید چون همانطور که همه ما می‌دانیم خطر ابتلا به عفونت از طریق استخر زیاد است.
 11. توصیه می‌شود شستشوی مو پس از تزریق بوتاکس تا ۲۴ ساعت بعد به تعویق انداخته شود. برای کسانی که به شستشوی صورت اهمیت می‌دهند، صورت را می‌توان ۴ یا ۵ ساعت پس از تزریق از بوتاکس شست. توصیه می‌شود بعد از شستشوی صورت، مراقب باشید که ناحیه مورد نظر را به اشتباه ماساژ ندهید.

 

مزایای تزریق بوتاکس چیست؟

 • عدم نیاز به بستری و بیهوش شدن (روشی غیرتهاجمی)
 • راحتی بیمار پس از انجام تزریقات بوتاکس
 • هزینه کمتر نسبت به جراحی های زیبایی
 • مشاهده ی نتیجه عمل بلافاصله پس از تزریق
 • درد بسیار کم

برند های بوتاکس

برندهای معتبر بوتاکس

 • بوتاکسِ ساخت شرکت آلرگان محصولی از امریکا
 • برند با نام خود بوتاکس محصولی از امریکا
 • برند دیسپورت ساخت کشور انگلستان
 • برند نورونوکس محصول کشور کره
 • برند مصپورت محصول کشور ایران

 

کاربردهای درمانی بوتاکس

 • افتادگی پلک
 • پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی
 • میگرن مزمن
 • اسپاسم عضلات گردن
 • مثانه‌ی پرکار یا بیش فعال
 • تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز)
 • برخی از اختلالات عصبی مانند فلج مغزی (سربرال پالزی)

 

عوارض بوتاکس چیست ؟

 • عوارض اصلی  شامل سردرد، درد و علایم مشابه با سرما خوردگی می‌شود.
 • در موارد نادر، افتادگی ابرو یا پلک ممکن است مشاهده شود.

در موارد بسیار نادر، امکان پخش شدن سم بوتاکس در بدن وجود دارد. در صورتی که از چند ساعت تا چند هفته بعد از بوتاکس، هر کدام از علائم زیر را تجربه کردید با پزشک تماس بگیرید:

 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی
 • دشواری در تکلم یا بلع
 • مشکلات تنفسی
 • از دست دادن کنترل ادرار

 

ماندگاری بوتاکس

اثرات بوتاکس سه تا شش ماه به طول می انجامد که این مدت اثر گذاری از فرد به فرد می تواند متفاوت باشد (دوام نتیجه تزریق بوتاکس بستگی به عمق و میزان چروک ها، ناحیه ی تزریق و همچنین سن افراد دارد). با بازگشت تدریجی فعالیت عضلات، خطوط چین و چروک ها دوباره ظاهر می شوند و ممکن است نیاز به تزریق مجدد باشد.

 

چه کسانی نباید از تزریق بوتاکس استفاده کنند؟

زنانی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند، به هیچ وجه از بوتاکس نباید بهره ببرند زیرا این سم از طریق خون و شیر می‌تواند به جنین و فرزند منتقل شود. همچنین تزریق بوتاکس برای مبتلایان به مشکلات عضلانی نیز توصیه نمی شود.

 

آیا تزریق بوتاکس در درمان میگرن موثر است؟

بله. تزریق بوتاکس برای درمان میگرن در مطالعات زیادی اثبات شده است. این اثر به صورت کاهش شدت یا تعداد دفعات سردرد ظاهر می‌شود. تزریق بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی باید در نقاط کلیدی انجام شود. در رابطه بوتاکس و میگرن، جالب است که بررسی‌ها نشان داده که تزریق بوتاکس باعث بهبود افسردگی ناشی از میگرن هم می‌شود و کیفیت زندگی افرادی که مبتلا به میگرن هستند را بالا می‌برد. هزینه بوتاکس میگرن بستگی به تعداد مناطق تزریق متفاوت است و درجلسه معاینه مشخص می‌شود.

کلینیک ماه تهران

کلینیک ماه تهران

  درباره کلینیک ماه تهران


  کلینیک زیبایی ماه تهران در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی و تناسب اندام افتخار دارد با بهره‌مندی از اساتید دانشگاهی، متخصصین بنام و کادری مجرب و مجهز به بروزترین دستگاه‌های تخصصی دنیا در فضایی بالغ بر 4۰۰ متر مربع و محیطی مدرن و آرامش بخش و پذیرایی ویژه، میزبان می‌همانان ارجمند خود می‌باشد.
  در صورت نیاز به مشاوره با شماره های ما تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.


  کلینیک ماه تهران

  خانه
  مشاوره واتساپ
  مشاوره تلفنی
  رزرو نوبت